Wszystko o skutecznej depilacji laserowej

Marzysz o gładkiej skórze, bez podrażnień od golenia się tradycyjną maszynką? Męczy Cię nakładanie kremów depilujących? Boisz się bólu, który towarzyszy przy depilacji woskowej? Idealnym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa w Gdyni (o której więcej również tutaj: http://vectusgdynia.pl/).

Co się kryje za pojęciem „depilacja laserowa”?

Jest z pewnością najnowocześniejszą metodą usunięcia niechcianego owłosienia. Co najważniejsze dzięki laserowi używanemu do depilacji pozbędziemy się problemu wrastających włosków, ale również odetchniemy z ulgą, gdy zniknie problem odrastającym owłosieniem. W czym tkwi tajemnica skuteczności? Otóż polega to na uszkadzaniu mieszków włosów, cebulek i innych komórek odpowiedzialnych za odrastanie włosów, poprzez łagodne ciepłe wiązki płynące z lasera i docierające głęboko w skórę niszcząc włosa wraz z jego korzeniem. Czas trwania zabiegu zależny jest od powierzchni poddawanej depilacji. Może trwać od kilku minut do kilku godzin.

Czy depilacja laserowa boli?

Tak naprawdę usuwanie włosów laserem odbywa się bezboleśnie. Jednak może być odczuwalny dyskomfort przy depilacji delikatniejszych miejsc np. intymnych, a także mogą być narażone na to osoby, które mają bardzo niski próg bólu.

Depilacja laserowa, ile zabiegów jest potrzebnych?

W tym momencie warto wspomnieć, że skuteczność usuwania owłosienia laserem w dużej mierze zależy od koloru skóry i włosów. Im więcej pigmentu we włoskach, a im jaśniejsza karnacja tym zabieg będzie efektywniejszy. Jednak, aby trwała depilacja taką się stała, potrzebnych jest kilka zabiegów, najczęściej od 3 do 5. Dlaczego? Włosy na ciele znajdują się na różnych etapach wzrostu, by laser mógł je potraktować wiązką ciepła, włos musi być w etapie aktywnego wzrostu.

Depilacja laserowa, efekty jakich możemy się spodziewać:

Laserowa depilacja jest z pewnością jedną z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych metod usuwania włosków. Dlaczego?:

niweluje na stałe problem wrastających włosków, objawiających się krostkami czy zaczerwienieniami,
idealnie nadaje się dla osób, które nie lubią bólu, ani innych rodzajów depilacji — laser jest formą praktycznie bezbolesną, przed zabiegiem nakładane są również żele chłodzące, których zadaniem jest eliminowanie ewentualnego dyskomfortu i bólu,
włosy po zabiegu stają się jaśniejsze i cieńsze.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

  • niezaleczone infekcje skóry,
  • świeża opalenizna,
  • niektóre choroby skóry — łuszczyca, bielactwo, choroby skóry, w których przebiegu na ciele powstają pęcherze
  • choroby nowotworowe skóry,
  • cukrzyca, padaczka, ciężkie choroby i wady serca,
  • mechaniczne metody depilacji przed zabiegiem (np. depilator, pęseta, wosk..)
  • branie niektórych leków, szczególnie tych fotouczulających,
  • kolor włosów w miejscu zabiegu — chodzi o włosy blond, rude, siwych — możliwy brak efektów,
  • depilacja laserowa a ciąża — wpływ zabiegu na przebieg ciąży i dziecko jest wciąż nieznany.

Depilacja laserowa, jak się przygotować?

Na około 5 tygodni przed zabiegiem odstawić mechaniczne sposoby depilacji,
na około 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem unikać kąpieli na słońcu, opalania się, także w solarium i samoopalaczy,
tydzień przed zabiegiem zachować skórę w idealnej kondycji smarując ją balsamem nawilżającym — bez kwasów owocowych, witaminy A i C,
w dniu zabiegu zgolić włoski w wybranej okolicy maszynką, skóra musi być w dobrej kondycji bez podrażnień i ran.

Oparzenia po depilacji laserowej?

Po zabiegu możemy spodziewać się delikatnie zaczerwienionej i obrzękniętej skóry, która została poddana depilacji — utrzyma się to od kilku godzin do maksymalnie 3 dni.

Depilacja laserowa, skutki uboczne:

U osób posiadających ciemniejszą karnację mogą pojawić się przebarwienia, które da się zniwelować.

Depilacja laserowa – cena:

nie jest jednoznaczna, zależna jest od regionu, czy też od kliniki, w której wykonywana jest depilacja laserowa. Cena zależy również od depilowanej części ciała. Czy obszar, który poddajemy zabiegowi jest duży czy mały. Warto również sprawdzić koszty pakietów zabiegów.

Depilacja laserowa – opinie:

Według opinii osób poddających się depilacji laserowej jest to najlepsza metoda pozbycia się niechcianego owłosienia i cieszenia się piękną gładką skórą przez cały rok.

Więcej informacji na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *