Zabiegi pielęgnacja skóry głowy.

Każdy marzy o pięknych, gęstych, zdrowych lśniących włosach. Chyba nie ma osoby, która nie zastanawiała się jak wzmocnić cebulki włosów, co jest skuteczne na przyśpieszenie porostu włosów lub zwiększenie objętości włosów. Niestety coraz więcej kobiet i jeszcze więcej mężczyzn boryka się z problem nadmiernego wypadania włosów i łysieniem.

Jest to powód do wielu kompleksów, braku pewności siebie, w skrajnych przypadkach nawet depresji. Powodów wypadania włosów może być wiele:

  • stres
  • zła dieta
  • brak odpowiednich witamin
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy
  • zaburzenia hormonalne
  • uwarunkowania genetyczne

Zabiegi na wzmocnienie włosów i diagnostyka

W leczeniu tej przypadłości istotne jest określenie przyczyny wypadania włosów. W tym celu wykonuje się badanie Trichogram i Trichoskopia. Badanie Trichogram to diagnoza stanu cebulek włosów i polega na pobraniu od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami. Oprócz analizy cebulek, często ocenia się także strukturę łodygi włosa. Trichoskopia natomiast jest cyfrowym badaniem skóry głowy. Duże powiększenie obrazu pozwala ocenić kondycję włosów, łodyg, ujść mieszków włosowych oraz otaczającej ich skóry. Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. Na podstawie wyników badania, lekarz lub wykwalifikowany kosmetolog może dobrać najbardziej odpowiednią kurację oraz określić częstotliwość i ilość zabiegów.Warto dodać, że coraz więcej z nich oferuje darmowe konsultacje mające pomóc w wyborze zabiegu.

W celu leczenia łysienia i wypadania włosów stosuje się takie zabiegi, jak:

  • Mezoterapia igłowa osoczem – zabieg polega na wprowadzeniu bogato-płytkowego osocza głęboko w skórę głowy za pomocą wielu nakłuć.. Osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta, odwirowane z specjalnej aparaturze tuż przed zabiegiem. Efekty:- wzmocnienie włosów- wzrost włosów- wzmocnienie cebulek włosów- regeneracja struktury włosa- zahamowanie wypadania włosów
  • Mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym – zabieg wygląda podobnie jak przy mezoterapii igłowej osoczem, z tą różnicą, że pod skórę wprowadzany jest koktajl odżywczy, przygotowany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabieg jest idealny, aby wzmocnić włosy, zahamować ich wypadanie, poprawić kondycję oraz pobudzić porost nowych włosów.
  • Dermapen/ Mezopen – dzięki innowacyjnemu urządzeniu, który przypomina długopis, wykonuje się mikronakłucia skóry i wprowadza odpowiednio dobrane substancje czynne. Dzięki nim możemy zahamować wypadanie włosów, wzmocnić je, zregenerować ich strukturę.

Jak wzmocnić włosy?

Zabiegi medycyny estetycznej na skórę głowy są najbardziej efektywnym sposobem na wzmocnienie cebulek włosów i wzrost włosów. Nie należy jednak zapominać o codziennej, prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Warto zwracać uwagę na to, jakie kosmetyki stosujemy. Idealnie są te, które nie zawierają chemicznych składników i nie powodują przesuszania skóry głowy oraz włosów. Jeszcze większe znaczenie ma to, jak działamy na włosy od wewnątrz. Trzeba zadbać o to, aby dieta była bogata we wszystkie potrzebne witaminy i minerały, niwelować stres, a także zadbać o unormowanie gospodarki hormonalnej. Wszystkie te czynniki w połączeniu z medycyną estetyczną pozwolą cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *