Category Archives: Astygmatyzm

Test na astygmatyzm

[kkstarratings]Wady wzroku występują coraz częściej. Ich główną przyczyną jest nadmiernie długi czas spędzany przed komputerem i telewizorem. Innym schorzeniem jest astygmatyzm, który jest wrodzony. Jak sprawdzić czy mamy astygmatyzm?

Continue reading →

Soczewki na astygmatyzm

[kkstarratings]Astygmatyzm dotyka wielu ludzi. Choroba ta w znaczący sposób zmniejsza komfort życia. Jednak jej objawy są bardzo proste do zauważenia, dzięki czemu bardzo szybko można podjąć odpowiednie leczenie. W tej dziedzinie najczęściej stosowane są specjalne soczewki na astygmatyzm, zwane również soczewkami torycznymi.

Continue reading →

Przyczyny astygmatyzmu

[kkstarratings]Istnieje wiele różnego rodzaju wad wzroku. Obok krótkowzroczności i dalekowzroczności, jedną z najczęściej występujących wad wzroku jest astygmatyzm. To wada wzroku, która bardzo poważnie może zaburzyć normalne funkcjonowanie.

Continue reading →

Objawy astygmatyzmu

[kkstarratings]Problemy z widzeniem dotykają wielu osób. W pierwszej trójce najczęściej spotykanych wad znajduje się astygmatyzm. Mimo iż termin ten był przez wszystkich słyszany, nie każdy zdaje sobie sprawę, jak objawia się astygmatyzm. Warto więc przyjrzeć się temu zagadnieniu, aby potrafić rozpoznać u siebie ewentualne problemy ze wzrokiem.

Continue reading →

Co to jest astygmatyzm

[kkstarratings]Co to jest astygmatyzm? To jedna z najczęściej występujących wad wzroku, związanych z niesymetrycznością rogówki oka. U zdrowych osób rogówka posiada równomierne krzywizny podobne do piłki, z kolei u osób z astygmatyzmem rogówka jest bardziej owalna, przez co jest zbliżona swoim kształtem do jajka lub do piłki do rugby.

Continue reading →

Astygmatyzm krótkowzroczny

[kkstarratings]Astygmatyzm jest jedną z trzech najczęściej występujących wad wzroku. Co ważne, może on występować w kombinacji z innymi wadami wzroku. Astygmatyzm krótkowzroczny jest to astygmatyzm, który łączy się z krótkowzrocznością, czyli występujący wtedy, gdy oba ogniska znajdują się przed siatkówką oka.

Continue reading →