Krem na cellulit – Poznaj kilka ważnych zasad zanim wybierzesz

Cellulit powstaje pod wpływem pojawienia się nieregularnych grudek tłuszczowych pod skórą, dlatego nie jest możliwe całkowite jego wyeliminowanie. Jednak każda kobieta, jeśli odpowiednio wcześnie zacznie terapię, może zredukować cellulit tak aby był on kompletnie niewidoczny podczas stania, czy chodzenia. Wystarczy właściwie zareagować na pierwsze objawy skórki pomarańczowej i wprowadzić do swojego życia odpowiednie ćwiczenia, dietę oraz skuteczny krem na cellulit.

Podstawowe informacje przy wyborze kremu antycellulitowego

Wybór odpowiedniego preparatu do walki ze skórką pomarańczową to bardzo ważny moment. Musisz zdawać sobie z tego sprawę, że źle dobrany krem nie tylko będzie stratą pieniędzy, ale także może znacznie osłabić strukturę twojej skóry, co pogłębi jeszcze problem z cellulitem.

Dlatego wybierając się w poszukiwaniu kremu dla siebie zwracaj szczególną uwagę na skład. Alarmujące powinny być wszelkie składniki z grupy silikonów, emulgatorów, sztucznych barwników, parabenów itp. Są to sztuczne wypełniacze, którym jedyną funkcją jest zapełnienie tubki kremu, tak aby był on tańszy. Niestety substancje te powodują osłabienie struktury skóra, a także mogą wpływać na nią drażniąco.

Najlepszy krem na cellulit, to taki który zawiera duże stężenie substancji aktywnych o działaniu lipolitycznym, nawilżającym oraz detoksykacyjnym. Warto również zwracać uwagę na jakość tych składników. Największą skutecznością cechują się naturalne składniki, które nie tylko dobrze się wchłaniają, ale także dobrze reagują z tkanką skórną.

Pamiętaj jednak, że żaden krem antycellulitowy nie przyniesie widocznych efektów, jeśli nie będzie stosowany przynajmniej raz dziennie przez okres kilku miesięcy. Problem cellulitu jest złożony, dlatego kuracja powinna trwać do momentu pojawiania się widocznych rezultatów. Niestety konieczne jest wielokrotne powtarzanie leczenia. Jeśli jednak wybierzesz skuteczny krem na cellulit i połączysz go z ćwiczeniami i dietą, efekty będą utrzymywać się nawet kilka miesięcy lub lat.

Dobry krem na cellulit to…?

Vialise to w ostatnim czasie bardzo popularne serum na cellulit.Najlepszym obecnie na rynku preparatem antycellulitowym jest zdecydowanie Vialise. Jego twórcy chcieli stworzyć takie połączenie naturalnych składników, które zapewniałyby maksymalne efekty w walce z cellulitem. Dlatego ze składu zostały wyrzucone wszelkie sztuczne wypełniacze, które mogłyby wpływać niekorzystnie na jakość produktu. Jedna tubka serum  to 100% składników pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla skóry i jednocześnie skuteczne w niwelowaniu skórki pomarańczowej. W składzie  znajdziesz m.in.

 • składniki poprawiające mikrokrążenie – ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, algi oraz kofeina
 • substancje o działaniu redukującym tkankę tłuszczową (lipolityczne) – ekstrakt z bylicy boże drzewko oraz kofeina
 • składniki pomagające usunąć zalegające toksyny – ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg oraz kofeina

W skutecznej walce z cellulitem krem to za mało

Pomimo udowodnionej skuteczności kremów nie są one w stanie wpłynąć na tkankę tłuszczową w taki sposób jak robi to dieta i ćwiczenia fizyczne. Krem na cellulit powinien być traktowany jako forma wspomagająca całą terapię.

Dieta i ćwiczenia powinny zmierzać do zniwelowanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. W tym przypadku konieczne jest obniżenie ilości zjadanych dziennie kalorii oraz wzbogacenie diety o produkty bogate w witaminy, minerały oraz kwasy omega. Ważne jest także wypijanie minimum dwóch litrów wody dziennie, aby oczyścić organizm z toksyn. Ćwiczenia natomiast muszą zawierać trening odpowiednich partii ciała szczególnie narażonych na cellulit, czyli ramiona, brzuch, uda, pośladki. Warto też włączyć do terapii 40 minutowe spacery, lub jazdę na rowerze, co znacznie poprawi krążenie w tkankach oraz przyczyni się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Napisano na posdtawie: https://pozbadzsiecellulitu.pl/jak-znalezc-najlepszy-krem-na-cellulit/

Kiedy zacząć terapię skórki pomarańczowej

Najprostsza odpowiedź to jak najwcześniej. Pierwsze objawy cellulitu mogą pojawiać się już nawet w wieku 20 lat. Jeśli podczas ugniatania skóry widoczne stają się nierówności charakterystyczne dla skórki pomarańczowej, jest to znak, aby wprowadzić zmiany w swoim życiu. Pamiętaj, że kilkuletni cellulit jest bardzo trudny do zniwelowania, dlatego im wcześniej zaczniesz leczenie tym lepsze efekty będą utrzymywać się przez lata.

6 replies on “Krem na cellulit – Poznaj kilka ważnych zasad zanim wybierzesz”

 1. Aleksandra pisze:

  Najważniejsze jak dla mnie to sport, dieta i wspomaganie się kremami ale tylko z naturalnych składników czyli właśnie ruszczyk, bluszcz i koffeina.

  • sashan pisze:

   a co dokładnie robią takie składniki bo pierwszy raz widzę w ogóle by krem antycellulitowy miał w sobie coś takiego jak ruszczyk. co to w ogóle robi na grudki?

  • killbill pisze:

   masz przeciez wyrzej podane ze to dziala na mikrokroazenie wiec nie czytasz chyba tego tylko od razu zadajesz pytania

 2. Renata pisze:

  Powiedzmy sobie że vialise jako krem na cellulit działa ale już nawet nie bazując na tym artykule z tej strony to jest jakieś potwierdzenie co do działania ruszczyka na pomarańczową skórkę? Wiesz, wiele jest kremów które wciskają jakieś składniki które niby mają pomoc a nie jest to nic poparte badaniami ;> Jak mam już wydać kasę to chcę wiedzieć, ze warto.

  • Indigo91 pisze:

   „Botanical Extracts Used in the Treatment of Cellulite” od Doris Hexsel, Cecilia Orlandi, Debora Zechmeister do Prado. Nie wiele trzeba czasu by znaleźć literaturę która wszystko potwierdza. Masz tam informacje o ekstrakcie z ruszczyka czyli po ichniejszemu ruscus aculeatus root extract. Poza tym jest dużo polskich artykułów o tej roślince.

 3. Delma pisze:

  Musze poczytać o tym co piszecie bo trochę to taka trochę czarna magia. Nie za bardzo się znam na kosmetykach czy tego typu rzeczach.. zawsze stawiałam na dietę i ćwiczenia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *