Domowe sposoby na paznokcie

Mało snu, zła dieta, częste malowanie paznokci chemicznymi lakierami i sprzątanie mieszkania bez rękawiczek – to najważniejsze grzechy, które popełniamy na co dzień przeciwko naszym paznokciom. A przecież dłonie są wizytówką człowieka i warto dbać o nie tylko od święta, ale też każdego dnia. Wystarczy kilka minut raz lub dwa razy w tygodniu, by nasze paznokcie prezentowały się rewelacyjnie i zdrowo. Paznokcie nie muszą być przecież pomalowane na ostrą czerwień, by zwracać na siebie uwagę. Równie przykuwające wzrok są zadbane paznokcie, charakteryzujące się jasną płytką i naturalny, białym zakończeniem. Jak dbać o paznokcie w domowym zaciszu i przy pomocy tanich specyfików dostępnych niemal zawsze w każdej lodówce? Przeczytaj koniecznie nasze sprawdzone sposoby, a zapomnisz o rozdwajających się końcówkach, przebarwieniach i łamliwości. Domowe sposoby na paznokcie według wielu są najbardziej skuteczne.

Oliwa z oliwek i sok z cytryny

To chyba najstarszy, sprawdzony przez nasze babcie domowy sposób na paznokcie. Jednocześnie trudno o bardziej skuteczną metodę na piękne paznokcie. Jak przygotować roztwór i jak go stosować? Potrzebujesz jedynie cytryny i oliwy z oliwek. Uwaga! Oliwę z oliwek śmiało można zastąpić zwykłym olejem rzepakowym albo olejem kokosowym lub nawet arganowym. My polecamy jednak oliwę z oliwek ze względu na to, że posiada najwięcej dobroczynnych właściwości, na których zależy nam podczas pielęgnacji paznokci i dłoni. Polecamy dwa sposoby. Pierwszy to przygotowanie w miseczce roztworu cytryny i oliwy z oliwek, a następnie zanurzenie palców na około 15 minut. Taką kurację należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu, na przykład podczas oglądania telewizji. Drugim sposobem, dla mniej cierpliwych, jest wtarcie mieszanki w paznokcie na noc. Warto założyć ochronne, bawełniane rękawiczki, ale jeśli nie potrafisz przyzwyczaić się do spania w takiej niecodziennej garderobie, wcieraj po prostu oliwę częściej, na przykład 3-4 razy w tygodniu, dopóki nie zauważysz trwałego i zadowalające efektu. Wówczas kurację można stosować raz na miesiąc, by utrzymać paznokcie w dobrej kondycji. Cytryna ma właściwości rozjaśniające i wyraźnie poprawia wygląd skóry i paznokci już po pierwszym zastosowaniu. Z tego powodu jest świetna przed wielkim wyjściem.

Oliwa i sól

Oliwa i sól to świetny sposób na pielęgnacje nie tylko paznokci, ale całych dłoni. To najlepszy peeling, jaki można sobie wyobrazić, a jeśli nie wierzysz, koniecznie odwiedź teraz swoją lodówkę, wyjmij olej (rzepakowy albo oliwę z oliwek) i sól. Wymieszaj te dwa składniki i wcieraj delikatnie w dłonie jak zwykły peeling. Będziesz zaskoczona efektem. Dłonie są delikatne, wygładzone, wyraźnie piękniejsze. Skórki obok paznokci wygładzone, a same paznokcie zadbane. Taki peeling jest bardzo mocny, dlatego stosuj go raz w miesiącu albo przed ważnym wyjściem. Nie używaj go, gdy na dłoniach masz ranki lub zadrapania.

One reply

  1. Tosia pisze:

    Sok z cytryny można też stosować bez niczego. Nie trzeba dodawać niczego innego, żadnej oliwy czy coś takiego, bo to właśnie sok z cytryny jest najlepszym sposobem na paznokcie. I bez problemu można stosować go w domu i przede wszystkim nie da się „przedawkować”, bo żadnych złych skutków ubocznych nie będzie na pewno nigdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *