Zalety usuwania owłosienia laserem

Zbędne owłosienie na różnych częściach twarzy to problem wielu osób. Borykają się z nim zarówno mężczyźni, jak i kobiety – włosy szczególnie widoczne są u osób o ciemniejszej karnacji i ciemnych włosach. U blondynek czy osób rudych choć włosy są na pozór mniej widoczne i mniej zwracają na siebie uwagę to również bywają bardzo uciążliwe.

Rozwiązaniem, które pozwoli na długotrwałe pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Obecnie zabieg ten uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, przede wszystkim ze względu na nowoczesną technologię i wyspecjalizowane lasery, których używa się podczas zabiegów. Z zalet usuwania owłosienia laserem może skorzystać wiele osób – przeciwwskazań do jego wykonania jest stosunkowo mało, choć jak przed każdym zabiegiem również przed depilacją laserową powinno się odbyć konsultację z lekarzem.

Depilacja laserowa pozwala uzyskać dokładny i nawet kilkuletni efekt już po kilku zabiegach. Niemożliwe jest usunięcie włosów już po pierwszym zabiegu, ze względu na specyfikę wzrostu włosów i tym samym niemożność oddziaływania na wszystkie włosy jednocześnie. Zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny i nie przynosi większego dyskomfortu – jedynie w kilka dni po zabiegu może wystąpić lekka tkliwość miejsca, jak również delikatne podrażnienie. Wszystko to jednak jest w pełni rekompensowane przez efekt, jakim można cieszyć się przed długi czas – gładkie nogi i okolice bikini czy pozbycie się damskiego wąsika to najczęściej wybierane miejsca depilacji przez kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *