Category Archives: Czytelnia

Krem przeciwzmarszczkowy? Dowiedz się, jak i kiedy go stosować!

Na twojej twarzy zaczynają pojawiać się niemiłe dla oka wgłębienia. Mimo upływu lat, pragniesz, aby Twoja skóra pozostała gładka i jędrna jak za młodych czasów. Czy istnieje skuteczny sposób, który przywróci Twojej skórze dawny blask? Otóż odpowiednio dobrane kremy przeciwzmarszczkowe potrafią odmłodzić skórę i dodać jej jędrności, gęstości i elastyczności. Continue reading →

walka - cellulit

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Cellulit na ciele nie pojawia się nagle. Nawet wtedy, gdy powodem jego powstawania są skłonności genetyczne i pierwsze oznaki zmian na skórze widać już u bardzo młodej kobiety. Dostrzegając na swoim ciele pierwsze oznaki cellulitu, mamy dwa wyjścia; nie robić nic z pełnym przekonaniem, że tak już musi być lub podjąć walkę z cellulitem w przekonaniu, że nawet jeżeli całkowicie się go nie pokona to z pewnością opóźni się nadejście tych nieestetycznych zmian.  Continue reading →

rosacea

Trądzik różowaty – przyczyny

Trądzik różowaty jest poważną chorobą skóry, bardzo uciążliwą i trudną w leczeniu. W przypadku wszelkich istniejących chorób najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie i zlikwidowanie ich przyczyn. Tymczasem w przypadku trądziku różowatego przyczyny jego powstawania nie są do końca znane. Nie można więc podać przyczyny stuprocentowej. Wszelkie dostępne źródła podają najwyżej czynniki, które mogą przyczynić się do powstania i rozwoju trądziku różowatego u człowieka. Tych czynników jest bardzo wiele.  Continue reading →

cellulit

Krem na cellulit – Poznaj kilka ważnych zasad zanim wybierzesz

Cellulit powstaje pod wpływem pojawienia się nieregularnych grudek tłuszczowych pod skórą, dlatego nie jest możliwe całkowite jego wyeliminowanie. Jednak każda kobieta, jeśli odpowiednio wcześnie zacznie terapię, może zredukować cellulit tak aby był on kompletnie niewidoczny podczas stania, czy chodzenia. Wystarczy właściwie zareagować na pierwsze objawy skórki pomarańczowej i wprowadzić do swojego życia odpowiednie ćwiczenia, dietę oraz skuteczny krem na cellulit. Continue reading →

odżywianie skóry głowy

Zabiegi pielęgnacja skóry głowy.

Każdy marzy o pięknych, gęstych, zdrowych lśniących włosach. Chyba nie ma osoby, która nie zastanawiała się jak wzmocnić cebulki włosów, co jest skuteczne na przyśpieszenie porostu włosów lub zwiększenie objętości włosów. Niestety coraz więcej kobiet i jeszcze więcej mężczyzn boryka się z problem nadmiernego wypadania włosów i łysieniem.

Continue reading →

Stulejka

W stulejce napletek nie może lub tylko z trudem i bólem zsunąć się na żołędzi penisa. U dzieci zwężenie powoduje problemy z oddawaniem moczu, u mężczyzn dodatkowo ból związany z erekcją i seksem.

Continue reading →

Zalety usuwania owłosienia laserem

Zbędne owłosienie na różnych częściach twarzy to problem wielu osób. Borykają się z nim zarówno mężczyźni, jak i kobiety – włosy szczególnie widoczne są u osób o ciemniejszej karnacji i ciemnych włosach. U blondynek czy osób rudych choć włosy są na pozór mniej widoczne i mniej zwracają na siebie uwagę to również bywają bardzo uciążliwe.

Rozwiązaniem, które pozwoli na długotrwałe pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Obecnie zabieg ten uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, przede wszystkim ze względu na nowoczesną technologię i wyspecjalizowane lasery, których używa się podczas zabiegów. Z zalet usuwania owłosienia laserem może skorzystać wiele osób – przeciwwskazań do jego wykonania jest stosunkowo mało, choć jak przed każdym zabiegiem również przed depilacją laserową powinno się odbyć konsultację z lekarzem.

Depilacja laserowa pozwala uzyskać dokładny i nawet kilkuletni efekt już po kilku zabiegach. Niemożliwe jest usunięcie włosów już po pierwszym zabiegu, ze względu na specyfikę wzrostu włosów i tym samym niemożność oddziaływania na wszystkie włosy jednocześnie. Zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny i nie przynosi większego dyskomfortu – jedynie w kilka dni po zabiegu może wystąpić lekka tkliwość miejsca, jak również delikatne podrażnienie. Wszystko to jednak jest w pełni rekompensowane przez efekt, jakim można cieszyć się przed długi czas – gładkie nogi i okolice bikini czy pozbycie się damskiego wąsika to najczęściej wybierane miejsca depilacji przez kobiety.

Krępujące włosy na plecach

Skuteczność, bezbolesność i bezpieczeństwo depilacji laserowej wyróżniają ją spośród innych metod usuwania niechcianego owłosienia i sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się raz na zawsze pozbyć uporczywego problemu. Depilacja woskiem jest rozwiązaniem tylko dla osób, które nie boją się bólu, z kolei zwykłe golenie dla wielu jest metodą niewystarczającą. Po pierwsze dlatego, że włoski odrastają już po kilku dniach (a są też osoby, u których efekt nieskazitelnie gładkiej skóry utrzymuje się tylko kilka godzin – po ich upływie wyczuwalne są twarde, kłujące włoski), zatem czasochłonny zabieg trzeba powtarzać bardzo często. Po drugie golenie jest metodą nieekonomiczną. Roczne wydatki na jednorazowe maszynki, kremy do depilacji i balsamy łagodzące podrażnienia potrafią znacznie przekroczyć ceny zabiegów depilacji laserowej, które wystarczy powtórzyć kilka razy. Wreszcie po trzecie – istnieją miejsca, z których samodzielne usunięcie niepotrzebnego owłosienia okazuje się praktycznie niemożliwe. Jedną z takich części ciała są plecy.

Krępujący problem

Z nadmiernym owłosieniem na plecach zwykle borykają się mężczyźni. Coraz częściej pragnąc pozbyć się krępującego mankamentu urody, decydują się poddać zabiegowi depilacji laserowej. Od kilkunastu lat presja społeczna wymusza na kobietach pozostawanie idealnie gładkimi, a jej siła uczyniła z naturalnego owłosienia ciała temat tabu. Mimo tego że nie dotyczy ona mężczyzn w takim samym stopniu, a kwestia ich owłosienia wciąż w dużej mierze pozostaje kwestią indywidualnych wyborów, coraz więcej panów interesuje się depilacją laserową.

Plecy są częścią ciała z reguły niepokrytą owłosieniem, a ewentualnie delikatnym meszkiem. Mimo to u osób z pewnymi predyspozycjami genetycznymi lub dotkniętych zaburzeniami hormonalnymi takie owłosienie (w niektórych przypadkach bardzo gęste) może się pojawić. Jeżeli terapia hormonalna nie przynosi oczekiwanych efektów lub problem leży raczej po stronie genów, jedynym rozsądnym rozwiązaniem problemu niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa pleców.

Nowoczesna technologia gwarantująca skuteczność

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem nowym, ale wciąż postępująca technologia pozwala unowocześniać wykorzystane przy nim narzędzia. Jednym z najnowszych rozwiązań jest innowacyjny laser diodowy Vectus, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia szybko i bezboleśnie, a przy tym w pełni bezpiecznie.

Obecnie laser diodowy Vectus jest absolutnym liderem wśród innych urządzeń tego typu stosowanych do trwałej depilacji. Co wyróżnia go na ich tle? Przede wszystkim najwyższe jak do tej pory parametry technologiczne wpływające na najlepszą wydajność. Dzięki niej czas trwania standardowego zabiegu przy wykorzystaniu lasera Vectus uległ znacznemu skróceniu – w zależności od depilowanej powierzchni ciała jedna sesja trwa od kilku do kilkunastu minut, dając przy tym efekty lepsze niż kiedykolwiek wcześniej – o tym więcej tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,30669,Depilacja-laserowa-Vectus-w-Gdansku-Przelom-w-zakresie-depilacji-laserowej.html.

Oprócz tego dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Photon Recycling także sama liczba zabiegów jest redukowana do minimum. Depilacja laserowa wykonywana za pomocą dotychczas stosowanych laserów, aby przyniosła oczekiwane, trwałe rezultaty, musiała zostać podzielona nawet na kilkanaście sesji odbywających się co kilka tygodni. Z laserem Vectus upragnione efekty uzyskiwane są znacznie wcześniej.

Co niezwykle istotne, laser Vectus jest również najbezpieczniejszym tego rodzaju urządzeniem na rynku. Dzięki wbudowanemu czytnikowi poziomu aktywnej melaniny w skórze Skintel laser automatycznie dostosowuje parametry przeprowadzanego zabiegu do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk