Depilacja laserowa – poznaj korzyści i zmiany, które przynosi

Depilacja laserowa podnosi atrakcyjność i leczy dolegliwości skórne wywołane klasyczną depilacją. Możemy zapomnieć o zranieniach, przecięciach, bólu , a także zapaleniu naskórka. I przede wszystkim – o rozczarowaniu. Depilacja laserowa to bezpieczeństwo dla całego organizmu, dlatego warto przejrzeć ofertę i wybrać coś dla siebie. Dostępna jest np. depilacja laserowa pach, która sprzyja sezonom wiosenno-letnim.

Depilacja światłem IPL a depilacja laserem
Laser IPL
Zakres światła i jego działanie Emituje tylko światło skutecznie oddziałującym na melaninę we włosach (w zakresie 700-1000 nm). Światło pulsacyjne o szerokim spektrum od 420 do 1200 nm, w rezultacie tylko część energii ma wpływ na włosy.
Jakie są efekty? Trwałe usunięcie zbędnego owłosienia Osłabienie włosów, które z czasem odrosną
Ile zabiegów należy wykonać? Zazwyczaj 4-6 zabiegów Zazwyczaj 10-20 zabiegów

WRASTAJĄCE WŁOSKI – PORADY DERMATOLOGÓWDepilacja laserowa Vectus.

Wrastające włoski są problemem, a jedyną metodą skutecznej walki jest tak naprawdę depilacja laserowa. Wszystko dlatego, że do wrastających włosków przyczyniają się jednorazowe maszynki, plastry, wosk i elektryczne depilatory. Podrażniają skórę, która staje się później szorstka, sucha, gruba – skutkiem tego jest zatrzymanie porostu nowych włosów i ich widoczne skręcenie. Są zbyt słabe i cienkie, by przebić się przez poszczególne warstwy skóry.

„Kłopotliwych czarnych kółek nazywanych wrastającymi włoskami można pozbyć się środkami na bazie kwasu mlekowego. Ostatecznie jednak nie mamy gwarancji, że problem nie wróci, dlatego z medycznego punktu widzenia  depilacja laserowa jest lecznicza.mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

ZAPALENIE MIESZKÓW WŁOSOWYCH TO TEŻ WSKAZÓWKA DO UŻYCIA LASERA

Jeśli co jakiś czas na naszym ciele pojawia się zapalenie mieszków włosowych, to znak, że depilacja laserowa jest konieczna. Świadczy to tym, że często dochodzi do zakażenia bakteryjnego, którego objawy są szkodliwe, męczące i w dłuższej perspektywie mogą spowodować trwałe uszkodzenia naskórka- może np. dojść do utraty naturalnej bariery ochronnej. Zapalenie objawia się świądem, pieczeniem, bólem, zaczerwienieniami skóry, krostami i ropnymi grudkami.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI I WYWOŁUJE OBRZĘKI?

Objawy przed tym czy depilacja laserowa boli można odsunąć na bok. Każdy człowiek ma indywidualny próg bólowy i inną wrażliwość, dlatego reakcje na działającą głowice sprzętu są różne. Bardziej niż o bólu, mówimy o dyskomforcie. Tak dzieje się np. gdy z oferty wybierana jest depilacja laserowa bikini – bardzo delikatnego miejsca.

W trakcie zabiegu lub krótko po nim przewidywanie jest wystąpienie obrzęku i nadwrażliwość danego miejsca. Mija to jednak po kilku godzinach (lub maksymalnie trzech dniach). Niemniej przez pewien czas trzeba zadbać o regenerację – nawilżenie i unikanie miejsc tj. siłownia, baseny, sauna, solarium. Zabrania się też intensywnego opalania na słońcu, które może podrażnić i wywołać skutki uboczne.

LASER DO DEPILACJI VECTUS TO ODPOWIEDŹ NA TWOJE OBAWY

Jeśli chcemy poddać się zabiegowi, musimy mieć pewność co do jakości sprzętu – laser do depilacji Vectus sprawdzi się idealnie. Dlaczego? Składa się on z trzech nowoczesnych, opatentowanych technologii, których priorytetem była troska o komfort pacjenta. Są to:

 • Czytnik Skintel mierzący poziom melaniny. Następuje potem dopasowanie parametrów do warunków każdego pacjenta osobno.
 • Advanced Contact Cooling – technologia chłodzenia, dzięki której pacjent nie musi martwić się o przegrzanie swojego ciała i organizmu.
 • Photon Recycling, który wykorzystuje odbijane od skóry światło. Światło to wraca ponownie do ciała i tym samym usuwa więcej włosów.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE ZADOWOLONYCH PACJENTÓW SĄ Depilacja laserowa nóg.WAŻNE

Dzięki opiniom o depilacji laserowej wzrasta popularność zabiegu i tym samym więcej osób zmienia jakość swojego życia. Zostaje ona podwyższona, ponieważ zdaniem pacjentów, depilacja laserowa przekłada się na lepszą codzienność, samopoczucie i pewność siebie. Zadowolenie pojawia się już po pierwszej dawce lasera, mimo, że zalecana jest seria powtórzeń. Jednak między pierwszą a drugą wizytą widać znaczącą zmianę – te rezultaty zmotywują i ucieszą każdego.

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA I TO CO MUSISZ O NICH WIEDZIEĆ

Przed podjęciem decyzji o zabiegu trzeba koniecznie uwzględnić przeciwwskazania depilacji laserowej. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, skonsultujmy swój stan zdrowia z lekarzem pierwszego kontaktu lub dermatologiem. Depilacji laserem nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz tych, które karmią piersią.

Jest też zabroniona na wszystkich widocznych stanach zapalnych i chorobach – grzybica, infekcje wirusowe, zmiany alergiczne, pokrzywki, krosty, trądzik, a także łuszczyca i bielactwo nie pozwalają na przyjęcie dawki lasera. Osoba, która leczy się antybiotykami lub środkami hormonalnymi nie powinna zatajać tego faktu przed specjalistą. Podobnie jest z wszystkimi chorobami ogólnoustrojowymi lub nowotworowymi, których ekspert nie rozpozna na pierwszy rzut oka.

5 replies on “Depilacja laserowa – poznaj korzyści i zmiany, które przynosi”

 1. siwa3 pisze:

  Zawsze się zastanawiałam czy depilacja laserowa boli. Z tego co wyczytałam to zależy od danej osoby i jej progu bólowego :D. Osobiście nie korzystałam z depilacji laserowej, ale powoli się do niej przymierzam 🙂

  • ledia876 pisze:

   Jak ktoś się decyduje na depilację laserową to polecam tylko profesjonalne salony medycyny estetycznej, ponieważ u zwykłej Pani kosmetolog nie będziemy mieli dostępu do takich urządzeń jak np. laser Vectus, który obecnie jest najlepszym wyborem.

 2. 3l3n pisze:

  Depilacja laserowa kompletnie nie boli. Jedynie powoduje lekki dyskomfort. Hmm może to też zależy od salonu i kosmetologów, którzy wykonują zabieg. Ja korzystałam z usług Clinica Cosmetologica w Gdańksu i mogę ich polecić. Kompetentnie wykonują swoją pracę i nie obiecują gruszek na wierzbie, a jedynie efekty, efekty z których pacjent jest w 100% zadowolony!

 3. ashai pisze:

  również bym z chęcią skorzystała z depilacji laserowej, ale kasa, kasa i jeszcze raz kasa!. Koleżanka niedawno robiła sobie pachy i już po pierwszym zabiegu efekt pioruniujący. Teraz ma w planach nogi. A ja? ja to dalej będę szlifować moją skórę klasyczną maszynką..

 4. 0lg@ pisze:

  Ja uwielbiam depilację woskiem i niech już tak zostanie 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *