Category Archives: Czytelnia

Stulejka

W stulejce napletek nie może lub tylko z trudem i bólem zsunąć się na żołędzi penisa. U dzieci zwężenie powoduje problemy z oddawaniem moczu, u mężczyzn dodatkowo ból związany z erekcją i seksem.

Continue reading →

Jak uchronić się przed kleszczem

W sezonie wiosenno-letnim specjaliści stale ostrzegają nas przed niebezpiecznymi pasożytami. Ostatnie badania wykazały, że w samym woj. mazowieckim prawie co drugi kleszcz jest nosicielem boreliozy. Jak więc odpowiednio chronić siebie i dzieci?

Continue reading →

Zalety usuwania owłosienia laserem

Zbędne owłosienie na różnych częściach twarzy to problem wielu osób. Borykają się z nim zarówno mężczyźni, jak i kobiety – włosy szczególnie widoczne są u osób o ciemniejszej karnacji i ciemnych włosach. U blondynek czy osób rudych choć włosy są na pozór mniej widoczne i mniej zwracają na siebie uwagę to również bywają bardzo uciążliwe.

Rozwiązaniem, które pozwoli na długotrwałe pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Obecnie zabieg ten uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, przede wszystkim ze względu na nowoczesną technologię i wyspecjalizowane lasery, których używa się podczas zabiegów. Z zalet usuwania owłosienia laserem może skorzystać wiele osób – przeciwwskazań do jego wykonania jest stosunkowo mało, choć jak przed każdym zabiegiem również przed depilacją laserową powinno się odbyć konsultację z lekarzem.

Depilacja laserowa pozwala uzyskać dokładny i nawet kilkuletni efekt już po kilku zabiegach. Niemożliwe jest usunięcie włosów już po pierwszym zabiegu, ze względu na specyfikę wzrostu włosów i tym samym niemożność oddziaływania na wszystkie włosy jednocześnie. Zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny i nie przynosi większego dyskomfortu – jedynie w kilka dni po zabiegu może wystąpić lekka tkliwość miejsca, jak również delikatne podrażnienie. Wszystko to jednak jest w pełni rekompensowane przez efekt, jakim można cieszyć się przed długi czas – gładkie nogi i okolice bikini czy pozbycie się damskiego wąsika to najczęściej wybierane miejsca depilacji przez kobiety.

Domowe sposoby na paznokcie

Mało snu, zła dieta, częste malowanie paznokci chemicznymi lakierami i sprzątanie mieszkania bez rękawiczek – to najważniejsze grzechy, które popełniamy na co dzień przeciwko naszym paznokciom. A przecież dłonie są wizytówką człowieka i warto dbać o nie tylko od święta, ale też każdego dnia. Wystarczy kilka minut raz lub dwa razy w tygodniu, by nasze paznokcie prezentowały się rewelacyjnie i zdrowo. Paznokcie nie muszą być przecież pomalowane na ostrą czerwień, by zwracać na siebie uwagę. Równie przykuwające wzrok są zadbane paznokcie, charakteryzujące się jasną płytką i naturalny, białym zakończeniem. Jak dbać o paznokcie w domowym zaciszu i przy pomocy tanich specyfików dostępnych niemal zawsze w każdej lodówce? Przeczytaj koniecznie nasze sprawdzone sposoby, a zapomnisz o rozdwajających się końcówkach, przebarwieniach i łamliwości. Domowe sposoby na paznokcie według wielu są najbardziej skuteczne.

Oliwa z oliwek i sok z cytryny

To chyba najstarszy, sprawdzony przez nasze babcie domowy sposób na paznokcie. Jednocześnie trudno o bardziej skuteczną metodę na piękne paznokcie. Jak przygotować roztwór i jak go stosować? Potrzebujesz jedynie cytryny i oliwy z oliwek. Uwaga! Oliwę z oliwek śmiało można zastąpić zwykłym olejem rzepakowym albo olejem kokosowym lub nawet arganowym. My polecamy jednak oliwę z oliwek ze względu na to, że posiada najwięcej dobroczynnych właściwości, na których zależy nam podczas pielęgnacji paznokci i dłoni. Polecamy dwa sposoby. Pierwszy to przygotowanie w miseczce roztworu cytryny i oliwy z oliwek, a następnie zanurzenie palców na około 15 minut. Taką kurację należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu, na przykład podczas oglądania telewizji. Drugim sposobem, dla mniej cierpliwych, jest wtarcie mieszanki w paznokcie na noc. Warto założyć ochronne, bawełniane rękawiczki, ale jeśli nie potrafisz przyzwyczaić się do spania w takiej niecodziennej garderobie, wcieraj po prostu oliwę częściej, na przykład 3-4 razy w tygodniu, dopóki nie zauważysz trwałego i zadowalające efektu. Wówczas kurację można stosować raz na miesiąc, by utrzymać paznokcie w dobrej kondycji. Cytryna ma właściwości rozjaśniające i wyraźnie poprawia wygląd skóry i paznokci już po pierwszym zastosowaniu. Z tego powodu jest świetna przed wielkim wyjściem.

Oliwa i sól

Oliwa i sól to świetny sposób na pielęgnacje nie tylko paznokci, ale całych dłoni. To najlepszy peeling, jaki można sobie wyobrazić, a jeśli nie wierzysz, koniecznie odwiedź teraz swoją lodówkę, wyjmij olej (rzepakowy albo oliwę z oliwek) i sól. Wymieszaj te dwa składniki i wcieraj delikatnie w dłonie jak zwykły peeling. Będziesz zaskoczona efektem. Dłonie są delikatne, wygładzone, wyraźnie piękniejsze. Skórki obok paznokci wygładzone, a same paznokcie zadbane. Taki peeling jest bardzo mocny, dlatego stosuj go raz w miesiącu albo przed ważnym wyjściem. Nie używaj go, gdy na dłoniach masz ranki lub zadrapania.

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze może być spowodowane nieprawidłowym stylem życia oraz niektórymi schorzeniami. Bywa również, iż u konkretnych osób pojawia się podwyższone ciśnienie, które nie jest związane z wyżej podanymi czynnikami i uznawane jest za samoistne. Niekiedy nadciśnienie jest schorzeniem wrodzonym – również w taki przypadku nie należy go jednak lekceważyć. Warto poznać objawy tej choroby, by jak najszybciej rozpocząć właściwe leczenie, ponieważ brak takiego działania może nieść ze sobą niebezpieczne konsekwencje.

Continue reading →

Jakie są przyczyny zaćmy?

Zaćma to jedna z głównym przyczyn upośledzenia wzroku. Okazuje się, że katarakta dotyka aż czterdzieści procent mężczyzn oraz około czterdzieści pięć procent kobiet po siedemdziesiątym roku życia. Objawia się pogarszającą się ostrością wzroku. Niestety, choroba ta nie może zostać wyleczona za pomocą leków doustnych, ani też przy pomocy szkieł okularowych. Jedyną metodą usunięcia zaćmy jest przeprowadzenie okulistycznego zabiegu chirurgicznego. Tego typu operacji wykonuje się najwięcej w wysoko rozwiniętych krajach Unii Europejskiej. Co przyczynia się do powstania zaćmy? Jakie są jej objawy? Continue reading →